Nová Škoda Kamiq Facelift 2023

Škoda Kamiq poskytuje vysoký stupeň bezpečnosti díky pevné karoserii a rozšířené nabídce asistenčních systémů. Automobil je postaven na platformě MQB-A0 a je vybaven moderními a úspornými motory TSI evo2, jejichž výkony se pohybují od 70 kW (95 k) do 110 kW (150 k). Nově je možné získat Kamiq s Matrix-LED předními světlomety, což je novinkou pro tento model. Zvýšený podíl recyklovaných a přírodních materiálů v exteriéru i interiéru přispívá k větší udržitelnosti.

 

Design

Modernizovaný Škoda Kamiq představuje výraznější design v porovnání se svým předchůdcem. Horní část charakteristických dvoudílných světlometů byla zúžena a získala ostřejší tvar. Zvětšená a vzpřímenější maska je dole doplněna výraznými dvojitými lamelami ve tvaru písmene U. Černá část nárazníku pod maskou a přívod vzduchu zdůrazňují šířku vozidla, zatímco masivní stříbrný difuzor níže poskytuje účinnou ochranu podvozku. Zadní difuzor má širokou horní část a v dolní části je doplněn mohutným stříbrným krytem. Aktualizovaný design zadních světel ve tvaru písmene L vizuálně odpovídá tvaru odrazových skel.

Matrix-LED přední světlomety

Matrix-LED přední světlomety umožňují řidičům udržovat rozsvícená dálková světla bez oslnění ostatních vozidel. Kamera v čelním skle automaticky identifikuje ostatní vozidla a zabrání oslnění jejich řidičů světelným paprskem.

Infotainment a konektivita

V oblasti infotainmentu a konektivity jsou vozy Kamiq standardně vybaveny 8″ virtuálním kokpitem mini, s možností získání většího 10,25″ virtuálního kokpitu na přání. Centrální dotykový displej infotainmentu má úhlopříčku minimálně 8,25″ a skleněné čelo. Na přání lze získat infotainment Navi s 9,2″ displejem. K dispozici jsou také čtyři USB-C konektory s výkonem 45 W pro rychlé nabíjení mobilních zařízení nebo notebooků.

Bezpečnost na prvním místě

Škoda Kamiq patří mezi nejbezpečnější vozy své třídy s vysokou úrovní aktivní i pasivní bezpečnosti. Získala maximální hodnocení pěti hvězdiček v testech Euro NCAP díky vysoké torzní tuhosti karoserie, devíti airbagům a široké škále pokročilých asistenčních systémů.

Virtuální pedál

Virtuální pedál umožňuje řidiči otevřít volitelně elektricky ovládané páté dveře pohybem nohy, což je praktické například při nesení nákupních tašek, kdy jsou ruce plné.

 

Monte Carlo

Verze Monte Carlo přidává modelu Kamiq eleganci a styl. Kontrastní černé doplňky, sportovní interiér a atraktivní prvky přinášejí dojem jedinečnosti při každé jízdě. Monte Carlo je registrovanou ochrannou známkou společnosti Monaco Brands.

 

Rozměry