Nová Škoda Scala Facelift 2023

Škoda Scala nabízí vysokou úroveň aktivní i pasivní bezpečnosti díky pevné karoserii a ještě vyspělejšímu sortimentu asistenčních systémů. Postavena na platformě MQB-A0, je vybavena úspornými moderními motory TSI generace evo2, s výkony od 70 kW (95 k) do 110 kW (150 k). Model Scala nyní nabízí Matrix-LED přední světlomety, které jsou k dispozici na přání, přičemž se jedná o jejich první výskyt u tohoto modelu. Větší podíl recyklovaných a přírodních materiálů v exteriéru i interiéru zajišťuje vyšší míru udržitelnosti.

 

Klíčové údaje

Design

Scala má štíhlejší přední světlomety, které sahají až k masce chladiče, což zdůrazňuje dynamický vzhled vozu. Lakované části přesahují do přívodu vzduchu v předním nárazníku, čímž získává přední část členitější vzhled. Tyto designové prvky jsou rovněž použity v přepracovaném zadním nárazníku s krystalickými prvky. Zadní světla disponují novým, propracovanějším grafickým designem.

 

Matrix-LED přední světlomety

Matrix-LED přední světlomety umožňují řidičům udržovat neustále rozsvícená dálková světla bez oslnění ostatních vozidel. Kamera v čelním skle automaticky rozpoznává okolní vozidla a zabraňuje oslnění ostatních řidičů světelným paprskem.

 

Infotainment a konektivita

Scala je standardně vybavena 8″ virtuálním kokpitem mini, s možností většího 10,25″ virtuálního kokpitu na přání. Centrální dotykový displej infotainmentu má minimálně 8,25″ a skleněné čelo. Na přání je k dispozici infotainment Navi s displejem o velikosti 9,2″. K dispozici jsou také čtyři USB-C konektory s výkonem 45 W pro rychlé nabíjení mobilních zařízení nebo notebooků.

 

Bezpečnost na prvním místě

Scala patří mezi nejbezpečnější vozy ve své třídě. Díky vysoké úrovni aktivní i pasivní bezpečnosti získala maximální hodnocení pěti hvězdiček v testech Euro NCAP. To je dáno vysokou torzní tuhostí karoserie, devíti airbagy a širokou škálou vyspělých asistenčních systémů.

 

Virtuální pedál

Virtuální pedál otevírá volitelně elektricky ovládané páté dveře pohybem nohy, což je praktické například při nesení nákupních tašek, kdy jsou ruce plné.

 

Monte Carlo

Verze Monte Carlo dodává modelu Scala eleganci a styl. Kontrastní černé doplňky, sportovní interiér a atraktivní prvky přinášejí dojem jedinečnosti při každé jízdě. Monte Carlo je registrovanou ochrannou známkou společnosti Monaco Brands.

 

Rozměry